2012 tavasz
Csütörtök 15.00-16.30, 402-es terem
Tematika
Bevezetés a programozásba
Kísérletvezérlés számítógéppel
Két egyszerű python program megírása
Írjon ki 10 szót egymás után a program, és minden szó után kérjen a résztvevőtől egy választ, hogy az adott szó értelmes magyar szó-e vagy sem. A végén írja ki, hogy a résztvevő hány százalékosan teljesített. A szavakat most elég a konzolra egymás alá kiírni.
Némi segítség: az eredeti szólistát és a helyes válaszokat egy listában tárolhatjuk; tetszőleges szöveg beolvasásához a felhasználótól használhatjuk pl. a raw_input függvényt; a hibázás kiszámításához használjunk lebegőpontos adatokat.
A program olvasson be egy fájlt, aminek minden sorában egy szám szerepel. A program számolja ki az értékek átlagát. Előzetesen hozzatok létre egy text fájlt, amibe írjatok be néhány számot. Mindegyik szám külön sorban szerepeljen.
Némi segítség: a fájlok egyszerű kezeléséről itt találtok bevezető információt; az átlagnál ismét lebegőpontos számmal dolgozzatok; más ponton is szükség lehet adattípusok átalakítására.
Az alábbiak közül az egyik választása
Három Open Sesame vagy PsychoPy kísérlet összeállítása grafikus tervező felülettel.
Egy Open Sesame vagy PsychoPy kísérlet összeállítása scriptírás segítségével (a script nem a grafikus tervező által generált script).
Pszichológia kurzus gyakorlatokon használható demonstrációs kísérlet PsychoPy-ban vagy Open Sesame-ban
A script vagy kísérlet megírása, dokumentációja és a demonstrálandó jelenség rövid leírása is a feladat része. Segítség az összeállításhoz.
Határidők:
Python feladatok a Python óra után 2 héttel
Open Sesame vagy PsychoPy kísérletek utolsó hétre
Krajcsi, A. (2008). Kísérletvezérlés és adatelemzés a kognitív tudományban. Szeged: Szegedi Egyetemi Kiadó.